Drewniane zabawki

 

Projekt powstał w ramach warsztatów Projektowy Nonsens, w którym uczestniczyli: Ingrid Siek, Hanna Kuciel, Przemysław Sobota, Tymon Kaczyński, Maksymilian Drej, Wiktoria Maciejewska, Mieszko Bińkowski, Marcel Pietrzak, Ida Raulusevicius, Miłosz Nowak, Ernest Drej, Feliks Witkowski, Michał Kozioł, Kajetn Piss, Aleksander Sobczyk, Kuba Hyski, Wiktor Tomiski, Maria Sztyglic.

Drużyna JOSEGI, to zestaw zabawek drewnianych wykonanych w technice Yosegi, czyli łączenia ze sobą różnych gatunków drewna.

Wszystkie koncepcje projektowe bazują na rezultacie przeprowadzonych warsztatów. Głównym zadaniem dzieci było stworzenie maszyn i obiektów w odniesieniu do podanych haseł, w efekcie czego powstały niezwykłe przedmioty, takie jak: urządzenie do mierzenia elektronów, kaczka zjadająca cukierki, ciasteczkowy Pajac o dwóch językach, teleporter, statek kosmiczny przetwarzający wszystko co zżarł, pegaz, który zabiera dzieci do lepszego świata, komputer na węgiel, fikcyjna apteczka, która zamienia się w teatr, miecz przenoszący trafionego do grobu, cukierbonki – tzw. skarbonki na cukierki, zamek króla Hula Hula, w którym mieszkańcy zamieniają się w kogoś innego.

I tak na bazie wspaniałych pomysłów dzieci powstała cała Drużyna JOSEGI .