O projekcie

obrazek

Pragniemy otworzyć najmłodszym drogę do najlepszej edukacji artystycznej i estetycznej. Od czerwca zapraszamy dzieci w wieku 7-14 lat na niezwykłe spotkania i warsztaty z zawodowymi ilustratorami, architektami, projektantami, ceramikami oraz rzemieślnikami. Dzieci wcielą się w rolę designerów i stworzą koncepcję przedmiotu użytkowego. Profesjonaliści – zainspirowani koncepcjami młodych twórców – zrealizują powstałe pomysły w gotowe produkty. Dzięki współpracy dziecko-dorosły, powstaną rzeczy wyjątkowe, które zaprezentujemy na interaktywnej wystawie finałowej. Zapraszamy do świata zaprojektowanego przez dzieci! Dzieci w ramach grup tematycznych: DESIGN, ARCHITEKTURA, ILUSTRACJA oraz CERAMIKA wezmą udział w szeregu spotkań i warsztatów podzielonych na cztery etapy: DOŚWIADCZANIE, KREOWANIE, REALIZACJA i WYSTAWA.

Przyświecającym nam celem jest przeprowadzenie najmłodszych przez niezwykły proces tworzenia – od pomysłu do produktu. Wyrusz z nami w tę fascynującą podróż!

naglowek-05

Czerwiec – Wrzesień 2015

Lokalni projektanci, ceramicy, ilustratorzy, rzemieślnicy i architekci zaproszą dzieci do swoich pracowni, galerii oraz na uczelnie wyższe. Opowiedzą o swojej pracy twórczej i poprowadzą warsztaty kreatywne. Najmłodsi zostaną wprowadzeni w tajniki projektowania i architektury, rozwiną wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne oraz wykształcą swoją wrażliwość estetyczną. A wszystko w atmosferze radosnej zabawy!

Miejsca:

Politechnika Wrocławska – Wydział ArchitekturyAkademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu / POCO Galeria / Galeria Sztuki Współczesnej MD_S / NADO / CRZ Krzywy Komin / Pracownia Ceramiczna / PORT / Muzeum Sztuki Współczesnej Wrocław / BARBARA

 naglowek-02

Wrzesień – Październik 2015

Podczas tego etapu dzieci pod okiem znanych i cenionych grup projektowych – ilustratorów, ceramików, architektów, designerów oraz artystów – stworzą szkice i projekty funkcjonalnych przedmiotów, o których zawsze marzyły. Dziecięce koncepcje posłużą projektantom za punkt wyjścia i inspirację do dalszej pracy nad produktem końcowym, który z powodzeniem mógłby zostać wdrożony i udostępniony szerokiemu gronu odbiorców. Co z tego wyniknie, dowiemy się w dalszych etapach projektu.

Projektanci:

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej – Anna Bać, Piotr Michalski / Oskar Zięta / BASK / Pracownia Jasiewicz / Robert Pludra / Razy2 / MALAFOR / Ola Mirecka / PORT / PAPER HEROES / Kubasek Studio / Joanna Rusin i Anna Lehmann / Barbara Śniegula / Izabela Bołoz / Mariusz Gorzelak

naglowek-03

Listopad 2015

W ramach tej części programu profesjonaliści skupią się na opracowaniu dziecięcych koncepcji projektowych. Najmłodsi natomiast zajmą się zaaranżowaniem wystawy finałowej i zbudują scenografię dla powstających przedmiotów. Wspólnie ze specjalistami stworzą animację promującą projekt i dowiedzą się, w jaki sposób konstruuje się prototypy zarówno metodą tradycyjną, jak i przy użyciu najnowszych technologii.

 naglowek-04

12-13 Grudnia 2015

Wystawa obejmie prezentacje prac wszystkich uczestników i ich mistrzów. Wzbogaci ją fotorelacja oraz prezentacja multimedialna dokumentująca przebieg warsztatów. Podczas wystawy odbędzie się również panel dyskusyjny, który podsumuje dotychczasowe działania i uzyskane rezultaty, co pozwoli nam na kompleksowe przygotowanie się do wystawy finałowej planowanej na maj 2016r. Na tym etapie dzieci wezmą również udział w szeregu warsztatów twórczo-edukacyjnych, które nie tylko pobudzą ich kreatywność, ale pozwolą poczuć im się samodzielnymi twórcami. Wystawa będzie czynna do 23 stycznia 2016 r.

naglowek-01

Projekt “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” to również czas edukacji rodziców i opiekunów. W czasie trwania projektu odbędą się wykłady, na których opiekunowie i inne osoby zainteresowane, poznają szersze znaczenie kreatywności w dzisiejszych czasach. Dowiedzą się w jaki sposób maksymalizować działania twórcze swoich dzieci oraz co mogą robić wspólnie w domu tak, by w przyszłości dzieci wyrosły na ludzi pewnych siebie, zdolnych osiągać wartościowe i trudne cele.