Projektanci

projektanci-na-www-15

MARIUSZ GORZELAK – ILUSTRACJA. Absolwent Wydziału Grafiki wrocławskiej ASP. Uzyskał dyplom z Grafiki Warsztatowej u prof. Andrzeja Basaja oraz z Projektowania Graficznego u prof. Romana Kowalika. W 2013r. zdobył stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk pięknych. Otrzymał stypendium Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza nagrodę PZU „Energia” na festiwalu Młode(j) Sztuki w Bełchatowie, wyróżnienie honorowe w I Konkursie Grafiki im. Ludwiga Meidnera w Oleśnicy, nominacje do nagrody w XIII Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej i Exlibrisu, Ostrów Wielkopolski. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in.: Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego, Olsztyn (2003, 2007, 2011), Triennale Grafiki Polskiej, Katowice (2006), Międzynarodowe Triennale Grafiki – Kraków 2012, Kraków, Gdzie jest grafika? W poszukiwaniu nowych znaczeń, Galeria Sztuki Współczesnej, Opole , Supermarket Sztuki ( 2003, 2005), Warszawa, „Polskie Orły 2006” Młoda Grafika Polska, Seul (2006), Międzynarodowe Biennale Małej Formy Graficznej i Ekslibrisu, Ostrów Wielkopolski (2003, 2005, 2007, 2009, 2011), Mini Print International of Cadaqués (2006, 2007), Konkurs Grafiki im. Ludwiga Meidnera, Oleśnica (2008, 2009), International Biannial of Mini Prints- Tetovo, Macedonia (2009) Wrocławska Szkoła Grafiki (min. Chiny, Szkocja, USA)

www.mariuszgorzelak.pl


projektanci-na-www-14

OSKAR ZIĘTA – DESIGN. Architekt i projektant procesów, uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie ETH w Zurychu. Założone przez niego interdyscyplinarne studio projektowo-badawcze Zieta Prozessdesign, które zajmuje się rozwojem własnych, innowacyjnych technologii stabilizacji blachy, FiDU i 3+ oraz ich aplikacja w nowoczesnej architekturze, inżynierii i designie.

Działalność projektowa Oskara Zięty była wielokrotnie nagradzana najważniejszymi wyróżnieniami w dziedzinie designu, m.in. Designpreis der Bundesrepublik Deutschland Award, Red Dot oraz Audi Mentor Preis, a także nominacja do Schweizer Design Preis. Z Oskarem Zięta współpracowały takie marki jak: Audi, Architonic, Ballantine’s, Pirelli, Victoria & Albert Museum. Jego prace znajdują się w kolekcjach m.in. w Museum für Gestaltung w Zurychu, Pinakotece w Monachium oraz Centrum Pompidou w Paryzu. Oskar Zięta jest również jurorem w międzynarodowych konkursach projektowych oraz wykłada na kierunku Industrial Design w School of Form.

www.zieta.pl

www.facebook.com/zietaprozessdesign


projektanci-na-www-13

BARBARA ŚNIEGULA – CERAMIKA. Projektant ceramiki, historyk sztuki, animator zajęć plastycznych. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Wzornictwo ze specjalizacją Ceramika oraz Historię Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada wiedzę i doświadczenie w procesie tworzenia ceramiki użytkowej i artystycznej. Specjalizuje się w projektowaniu ceramiki i w wypałach plenerowych ceramiki, wywodzącą się z Japonii, techniką raku. Współzałożycielka grupy ceramików Rach Ciach, członek Koła Naukowego Studentów Wydziału Ceramiki i Szkła ASP we Wrocławiu, organizator plenerów ceramicznych, uczestnik wystaw, warsztatów i konkursów w kraju i za granicą (w tym: warsztat ceramiczny z Anne Bulliot i warsztaty z dziećmi w ekstremalnych warunkach na Festiwalu Wysokich Temperatur 2010 we Wrocławiu). Ukończyła Kwalifikacyjny kurs pedagogiczny ASP we Wrocławiu uzyskując kompetencje do prowadzenia warsztatów ceramicznych dla dzieci i młodzieży W pracy edukacyjnej największą uwagę zwraca na zindywidualizowany proces twórczy, podczas którego rozwijane są takie cechy jak: umiejętność pracy w grupie, wytrwałość w dążeniu do celu, zdolności manualne, oraz motoryka mała, tak istotna w rozwoju dziecka przedszkolnego. Prowadzi Autorską Pracownię i Galerię Designu NADO we Wrocławiu. Jej projekty ukazały się w publikacji Hand made by POKL promującej polskie wzornictwo. Jej inspiracją jest człowiek – mały i duży – jego metamorfozy i relacje z otoczeniem. Jej twórczość jest odpowiedzią na wewnętrzną potrzebę piękna, w jego klasycznym rozumieniu jako dobro, drzemiące w każdym z nas. Projektując i przekazując swą wiedzę innym, podkreśla estetyczną wagę wszystkich rzeczy którymi się otaczamy i których doświadczamy. Każda chwila jest wyjątkowa przez swą niepowtarzalność. Każdy człowiek jest wyjątkowy przez swa indywidualność. Każda rzecz ma większą wartość poprzez swój unikatowy charakter. Największa radość to świeże spojrzenie dziecka na przedmiot, odkrywanie przez nie nowych, osobistych treści zawartych w codziennych rzeczach, tworzenie własnych, małych historii, które, zamknięte w wytworach naszych rąk, będą znakiem naszej obecności dla innych.

www.sniegula.pl


projektanci-na-www-12

JOANNA RUSIN I ANNA LEHMANN – DESIGN/DYWAN. Nieformalny duet: projektantka i malarka. Współpracę rozpoczęły od projektów edukacyjnych na rzecz rozwoju artystycznego dzieci. Obie są mamami i wspólnie pomagają najmłodszym pobudzić wyobraźnię twórczą. Jednocześnie działania z dziećmi stały się dla nich kopalnią inspiracji, które każda wykorzystuje w swojej indywidualnej twórczości.

Joanna Rusin – projektantka działająca na pograniczu sztuki tkaniny i designu. Głównym przedmiotem jej działań jest dywan alternatywny. Współpracuje z przemysłem, instytucjami kultury, galeriami wzornictwa i architektami wnętrz. Jej celem jest wzbogacenie obiektów kultury masowej o wartości z obszaru tkaniny unikatowej. Wielokrotna laureatka konkursów projektowych. Wzięła udział w ponad stu wystawach designu krajowych i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, obecnie doktorantka tej uczelni.

www.joannarusin.com

Anna Lehmann – absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mariana Kępińskiego, aneks z litografii w pracowni prof. Witolda Warzywody. Od 2014 uczestniczka Doktoranckich Studiów Środowiskowych na ASP w Łodzi. Formy wypowiedzi artystycznej to głównie malarstwo oraz działania na pograniczu instalacji . Brała udział w wielu wystawach krajowych. Wyróżniona na X Międzynarodowym Plenerze – Przestrzenne Formy Z Wikliny w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi. Ważniejsze cykle: Okna, Phalaenopsis, Pożyczone nie kradzione, Oczekiwania. Prywatnie mama 3 dzieci.


projektanci-na-www-11

RAZY2 – DESIGN/ŚWIATŁO. Razy2 to grupa projektantów z Gdyni zajmujacych sie tworzeniem i wdrażaniem nowych rozwiązań z dziedziny szeroko pojętego produktu. Nie boją się nowych technologii, materiałów, metod wytwarzania i wyzwań z tym związanych. Dotychczas zrealizowali projekty dotyczące m.in. motoryzacji, przemysłu, wyposażenia wnętrz, budownictwa, czy rehabilitacji. Podczas projektowania biorą pod uwagę nie tylko uwarunkowania rynkowe, ale starają się dobrze zrozumiec sytuacje oraz etap rozwoju partnera. Współprace budują na wzajemnym zaufaniu, wierząc że jest ono kluczem do wytworzenia efektu, który będzie więcej niż zadowalający dla obu stron. Działania Grupy Projektowej Razy2 zostały docenione w polskich i miedzynarodowych konkursach takich jak Dobry Wzór czy MakeMe.

Jacek Ryń - absolwent Wzornictwa na ASP w Gdańsku, gdzie obecnie pełni funkcje asystenta. Stypendysta w Design Academy Eindhoven. W 2007 roku odbył staż w Droog w Amsterdamie. Projektuje przedmioty codziennego użytku, meble, oświetlenie, elementy przestrzeni publicznej, a także urządzenia rehabilitacyjne. Uczestniczy w akcjach społecznych i projektach partycypacyjnych.

Paulina Ryń – Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Zaprojektowała i własnoręcznie wykonuje lampy Cocoon pokazywane i sprzedawane w wielu krajach Europy. Od 2011 roku współpracuje z biurem projektowym MS Architects gdzie, m.in tworzy koncepcje zabudowy osiedli mieszkaniowych. Aktywnie uczestniczy w projektach o charakterze społecznym i miejskim.

www.razy2.pl


projektanci-na-www-10

PORT – ARCHITEKTURA. PORT to miejsce, pracownia, co-working. Staramy się pracować interdyscyplinarnie. Tworzymy miejsce, które ma łączyć osoby o rożnych pasjach i umiejętnościach. Pomysłodawcy, czyli Józef Franczok i Marcin Kolanus z wykształcenia architekci tworzą pracownie projektową zajmującą się architekturą wraz z powiązanymi dyscyplinami takimi, jak projektowanie wnętrz, mebli, design. Tak opowiadają o swojej pracy: „Projekty to czas naszego życia, dlatego podejmując się zlecenia staramy się zrobić coś pięknego, ważnego, czy interesującego. Robimy rzeczy, w które wierzymy, które uważamy, za dobre i z których możemy czerpać satysfakcje. Sięgamy do osiągnięć filozofii, inżynierii, techniki, socjologii, psychologii, biologii, ekonomii… Staramy się poszukiwać najlepszych rozwiązań w dialogu z ludźmi oraz własnymi przekonaniami. Nie schlebiamy jeśli sądzimy, że działanie jest fałszywe. Analizujemy problemy. Wierzymy, że są dobre rozwiązania.”

Józef Franczok – absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Studiował w Polsce i Hiszpanii. Pracował dla biur projektowych w Polsce i Kolumbii. Od 2012 współzałożyciel pracowni PORT. Doktorant na wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej oraz prowadzący zajęcia na Uniwersytecie Opolskim. Miłośnik kawy i dalekiego świata.

Marcin Kolanus – absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie w projektowaniu architektury zdobywał w Polsce, Hiszpanii i Danii, gdzie studiował i pracował w biurze projektowym TRANSFORM. Od 2012 współzałożyciel pracowni PORT. Uwielbia podróżować na rożne sposoby – lądem, powietrzem i woda.

www.portinfo.pl
www.facebook.com/PORTaktualnosci


projektanci-na-www-16

WYDZIAŁ ARCHITEKTURY POLITECHNIKI WROCŁAWSKIEJ – ARCHITEKTURA. Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej jest jedną z wiodących szkół architektury w Polsce. Kształcenie przyszłych absolwentów opiera się na programach nauczania łączących techniczne i humanistyczne aspekty edukacji architekta i planisty przestrzennego. Program studiów zapewnia możliwość rozwijania indywidualnych predyspozycji studentów do kreowania przestrzeni i form architektonicznych, z poszanowaniem środowiska człowieka. Poza programem nauczania, na Wydziale działają liczne koła naukowe. Poszerzają one wiedzę z zakresu projektowania i kreowania jak również wzmacniają współpracę naukowców i studentów z sektorem publicznym oraz prywatnym. Jednym z kół jest eko_studio, które w swym działaniu podejmuje ważny nurt zrównoważenia w architekturze pogłębiając aspekty ekologiczne, energooszczędne i społeczne w projektowaniu.

Anna Bać – dr architekt, adiunkt na Wydziale Architektury PWR, pracownik Zespołu Dydaktycznego Architektury Mieszkaniowej, prowadzi zajęcia z projektowania budynków i zespołów mieszkalnych i usługowych, inicjatorka studenckiej akcji ‘projektuj z sercem’ – poświęconej architekturze bez barier. Studia na WA PWr. uzupełniane licznymi praktykami projektowymi w Polsce i zagranicą. Uzyskała dyplom z pedagogiki Marii Montessorii, zwolenniczka komunikacji bez przemocy, trenerka rozwoju osobistego. Praca doktorska na temat projektowania obiektów oświatowych z perspektywy współczesnej edukacji oraz psychologii dziecka, uzyskała nagrodę Ministra Infrastruktury. Od 2003 roku jest związana z problematyką architektury ekologicznej i energooszczędnej, od 2010 specjalizuje się w zagadnieniach architektury zrównoważonej. Wspólniczka w biurze projektowym grupa synergia, członkini IARP oraz SARP. Autorka wielu publikacji polskich i zagranicznych, propagatorka projektowania zintegrowanego i architektury w kontekście efektywności energetycznej, dobrobytu społecznego i ochrony środowiska naturalnego. Prywatnie miłośniczka tańca i pływania w naturalnych zbiornikach wodnych.

Piotr Michalski – architekt, absolwent i doktorant Wydziału Architektury PWr. Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu biurach projektując zarówno osiedlowe „Spożywczaki” jak i duże kompleksy biurowe. Obecnie zajmuje się efektywnością energetyczną, obiektami zero-energetycznymi i architekturą zrównoważoną, która jest tematem jego pracy doktorskiej. Prowadzi zajęcia na WA PWr z projektowania budynków mieszkalnych i usługowych, jest twórcą szkoleń podnoszących umiejętności w zakresie projektowania i wykonawstwa obiektów niskoenergetycznych oraz organizatorem warsztatów studenckich. Prywatnie miłośnik blues’a i niespełniony gitarzysta.

Lea Kazanecka-Olejnik – architekt, absolwent Wydziału Architektury PWr., student Komunikacji Wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim. Praktykę zawodową rozpoczęła od pierwszych lat studiów, projektując domy jednorodzinne oraz nieduże obiekty biurowe i przemysłowe. W 2013 r. otrzymała nominację do nagrody najlepszego absolwenta Politechniki Wrocławskiej. Pasjonuje się mobilnością i ruchem w architekturze, czemu poświeciła swoją pracę magisterską. Prywatnie fanka rocka i czekolady.

www.wa.pwr.edu.pl

www.facebook.com/wapwr


projektanci-na-www-08

ROBERT PLUDRA – DESIGN. Zajmuje się projektowaniem produktu, dizajnem społecznym, wystawiennictwem i prowadzeniem warsztatów o tematyce projektowej. Absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od roku 2011 pracownik naukowy na wydziale macierzystym, gdzie w roku 2013 obronił doktorat p.t.: „Wybrane zagadnienia z dziedziny projektowania społecznego”. Członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. Pracuje indywidualnie oraz w zespołach różnie konfigurowanych do poszczególnych projektów. Członek-założyciel Platformy Projektowania Uniwersalnego D4A.
Aktualnie pracuje między innymi  nad projektem badawczo-rozwojowym, projektując urządzenie do fizjoterapii; projektem kolekcji obiektów dedykowanych seniorom, oraz projektami z dziedziny transportu samochodowego, szynowego  i rowerowego.

www.robertpludra.com


projektanci-na-www-07

PAPER HEROES – DESIGN/PAPIER. Paper Heroes to studio projektowe, w którym papier zajmuje bardzo szczególne miejsce. Projektują w zakresie koncepcji wizualnych produktu i marki. Specjalizują się w projektowaniu scenografii kreatywnej do filmów, sesji zdjęciowych, wydarzeń. Prowadzą również warsztaty dla dzieci i seniorów z zakresu szeroko pojętego designu. Tworzą światy według zasady – wszystko jest możliwe!

Magdalena Major: Kreuje, wytwarza, żyje. Współtworzy studio Paper Heroes.

Karolina Pawłowska: Jej Tu i Teraz to Papier. Współtworzy studio PH i projektuje dla niego.

www.studiopaperheroes.com


projektanci-na-www-06

OLA MIRECKA – DESIGN. Urodziła się w Warszawie gdzie studiowała Wzornictwo na Akademii Sztuk Pięknych. W trakcie studiów była członkiem PG13 – eksperymentalnej pracowni projektowej prowadzonej przez Tomka Rygalika oraz wzięła udział w 2 letnim Polsko-Norweskim projekcie ‘Rooted Design for Routed Living – alternatywne strategie projektowania.’

Po ukończeniu studiów w Polsce wyjechała do Londynu na studia w Royal College of Art. Tytuł magisterski uzyskała ze specjalizacji Product Design pod kierunkiem Daniela Charny i Roberto Feo w 2012 roku. Po roku pracy na uczelni w Londynie przeprowadziła się do Danii gdzie obecnie pracuje jako projektantka klocków LEGO i równocześnie tworzy swoje własne projekty.

W swojej twórczości Ola skupia się na eksploracji zabawy oraz idei przestrzennego rysunku poprzez język narracji, interakcji i ruchomego obrazu. Jej prace zostały docenione na arenie międzynarodowej.

www.olamirecka.pl


projektanci-na-www-05

MALAFOR – DESIGN. MALAFOR  to studio i marka stworzona przez Agatę Kulik-Pomorską i Pawła Pomorskiego. Jako studio projektują dla firm zewnętrznych obiekty typowo przemysłowe, a dla własnej marki głównie meble i inne produkty użytkowe. Pomimo, że funkcjonalność jest dla nich najistotniejszym czynnikiem, to koncepcję i ideę stawiają na równi z funkcją. W poszukiwaniu nowych rozwiązań często starają się proponować nowe zastosowanie dla powszechnie znanych materiałów.  W ich produktach widać związek z miejscem, w którym tworzą. Przykładem jest praca z materiałami typowo żeglarskimi, charakterystycznymi dla regionu nadbałtyckiego. W swoich projektach rzemiosło żaglowe połączyli z najnowszą technologią tekstyliów wykorzystywanych do szycia żagli. W ostatnich meblach zaczerpnęli z tradycji rzemiosła żaglowego w procesie szycia tekstyliów typowo tapicerskich. Za pierwszy z obiektów z serii mebli dmuchanych – Blow Sofa otrzymali nagrodę̨ Red Dot w 2012 roku.

Największe sukcesy konkursowe MALAFORa to Grand Prix Targetti Light Art Award we Florencji zdobyte w 2006 roku oraz Grand Prix konkursu międzynarodowego NAGOYA DESIGN DO! W Japonii w 2006 roku oraz Red Dot Award 2012 dla „Blow Sofy” i IF Design Award 2012 dla „Activ Basket”.

MALAFOR brał udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych, m.in w pawilonie polskim na Expo w Szanghaju i Mediolanie, na Seoul Design Fair , SaloneSatellite, Ventura Lambrate w Mediolanie, Public Design Festival w Mediolanie, na Łódź Design Festiwal, „Unpolished”,itd. Kuratorzy wystaw i projektów dla Centrum Designu Gdynia i Gdynia Design Days: „3P Pomorski Potencjał Projektowy”, „Na Styku”, „Plaża 60+”, „Cucumis Mobile- szklarnia miejska”.

www.malafor.co

www.facebook.com/malafor


projektanci-na-www-04

KUBASEK STUDIO – DESIGN. Zajmują się projektowaniem wzornictwa przemysłowego. Głównym celem projektowym jest uwzględnienie człowieka i jego potrzeb. W 2010 roku dzięki wiedzy i kompetencji nowych członków, studio poszerzyło swoją aktywność projektową o psychologiczno-społeczną oraz ergonomiczną analizę dotycząca produktów codziennego użytku dla dorosłych i dzieci. Studio zaprojektowało szereg produktów dla wiodących przedsiębiorstw na polskim i międzynarodowym rynku, m.in. Tensator, Magit, Meble VOX, Orlański, Rossmann, Promad, Agrecol, Green Wave, Victor International. Współpracujemy z Gminą Wrocław przy rewitalizacji oraz rozwoju dzielnic Wrocławia. Wraz z Politechniką Wrocławską oraz Wrocławskim Parkiem Technologicznym zajmujemy się projektowaniem robotów społecznych. Projekty Kubasek Studio prezentowane były m.in. na Arena Design Poznań, London Science Museum, Museum of Science and Industry – Chicago, FLASH on Innovations-Technology-Machines – Polska, Technology ISH Exposition Frankfurt, CEBIT Hannover, Robots on Tour, Zurich, Szwajcaria. Od 2012 roku Studio tworzy własną markę produktów dla dzieci pod nazwą ZIAJOK, która cieszy się zainteresowaniem na rynku europejskim, jak i poza nim.

Krzysztof Kubasek – projektant produktów codziennego użytku, doktorant oraz wykładowca Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im Eugeniusza Gepperta oraz Poznańskiej School Of Form. Absolwent Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Katedrze Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Na Akademii Sztuk Pięknych prowadzi naukowe badania doktorskie na temat zrównoważonego rozwoju w produkcji produktów codziennego użytku. Wraz z Politechniką Wrocławską oraz Wrocławskim Parkiem Technologicznym zajmuje się projektowaniem robotów społecznych m.in robot FLASH wielokrotnie prezentowany oraz nagradzany na Świecie. Angażuje się w szereg eksperymentalnych wydarzeń projektowych. Na co dzień tworzy muzykę elektroniczną, maluje abstrakcje oraz biega.

Małgorzata Pawlak-Kubasek – psycholożka. Absolwentka University of Glamorgan w Walii oraz Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalności psychologia społeczna. Propaguje nurt psychologii pozytywnej oraz rozwoju przez całe życie. Współpracuje z młodzieżą oraz dorosłymi w różnych sferach życia, prowadząc ich przez rozwój osobisty. Ekspert cyklu warsztatów psychologiczno-wychowawczych „Wychowanie w kinie” w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej organizowany przez Nowe Horyzonty oraz Gminę Wrocław. Ekspert ds.oceny psychologicznych aspektów produktów projektowanych dla dzieci i dorosłych w Kubasek Studio. Współtwórca marki produktów dziecięcych ZIAJOK. Jej motto to: „Jesteś znacznie lepszy niż ci się wydaje!”

www.kubasekstudio.com


projektanci-na-www-03

PRACOWNIA JASIEWICZ – DESIGN. Została założona w 2012 roku. Od początku działalności realizujemy projekty z zakresu mebli, zabawek i badań projektowo funkcjonalnych, B+R, i instalacje. Zajmujemy się projektowaniem dla przemysłu jak i krótkich serii przedmiotów, oraz projektów indywidualnych. Dodatkowo prowadzimy warsztaty badawcze z zakresu rozwoju mentalnego przy pomocy prac motorycznych.

Pracownia współpracowała z Narrogin Joinery, IKEA, Greanpeace Polska, Paged, Yes,Tatrzański Park Narodowy, Kancelarią Prezydencką, CSW w Warszawie, Meden In Med, Bellamy, Ministerwo Spraw Zagranicznych, Bęc Zmiana,

Paweł Jasiewicz jest absolwentem kierunku Projektowanie Mebli w Buckinghamshire New University w High Wycombe,(UK-2007.) i Wzornictwa Przemysłowego w Instytucie Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej (PL-2006). W 2005 roku przebywał na wymianie studenckiej w Seinajoki Politechnik (FIN), gdzie zaprojektował swoje pierwsze meble do kawiarni w Nikkarikeskus Center. W latach 2009-11 założył i współtworzył studio projektowe Kompott, z którym zrealizował szereg projektów. W 2011 współpraca z Touch Ideas zaowocowała nagrodą Red Dot za projekt opakowania piwa Łomża. Jego prace były pokazywane na wielu wystawach promujących design, między innymi w Mediolanie, Berlinie, Londynie, Tel Aviwie, Kolonii, Warszawie, Łodzi W swojej pracy skupia się na procesie projektowym i projektuje przedmioty uniwersalne, łącząc funkcjonalność z rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które osiąga przez obserwację procesów kulturowych, technologicznych i produkcyjnych. Oprócz działalności projektowej jest wykładowcą na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Prowadził warsztaty projektowe dla studentów w Bergen, Jasienicy, Cieszynie, Dłużew, Warszawie.

Agnieszka Rożnowska urodzona w Poznaniu. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplomem z wyróżnieniem w pracowni Malarstwa prof.W.Dudkowiaka(1999r.). Otrzymała stypendium rektorskie na VSVU w Bratysławie(1997/98r.). Laureatka II nagrody, konkursu poświęconego pamięci Tadeusza Kulisiewicz(1998r.) Współpracowała ze studiem Animagie w Paryżu (2003/07.) Zrealizowała szereg wystaw indywidualnych. Brała udział w wielu wystąpieniach  zbiorowych, m.in. w: Salonie młodych twórców Jeune Creation w Paryżu, 1.Międzynarodowym Triennale Sztuk Graficznych w Warszawie (2008r.), Międzynarodowym Triennale Grafiki 2009 w Krakowie, Aktywna cisza Galeria Działań  w Warszawie (2014r.) Prowadzi pracownię Rysunku na Wydziale Wzornictwa, w Katedrze Mody Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Realizuje projekty artystyczne oraz warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży.W latach 2003-2009 organizowała Międzynarodowe Warsztaty Twórcze dla Studentów „Konfrontacje” oraz szereg innych projektów warsztatowych, takich jak:

  • warsztaty z cyklu  „Obecność galerii Działań w szkołach”
  • warsztaty w ramach XIX Biennale Sztuki dla dziecka (Poznań)
  • cykl warsztatów ” Masz wiadomość” w Concordia Design (Poznań)
  • „Wszystko zaprojektowane” z Meble Vox i Concordia Design w ramach Zielonego Jazdowa (Warszawa)

www.pracowniajasiewicz.com

www.facebook.com/pracownia.jasiewicz


ina-na-www

IZABELA BOŁOZ – WYSTAWA. Prace Izabeli Bołoz funkcjonują na pograniczu designu, architektury i sztuki. Większość z nich są to instalacje miejskie, które oprócz funkcji czysto użytkowej mają intrygować, bawić, zadziwiać odbiorców. Poetyckie i subtelne podejście łączy się w nich z mądrością i poczuciem humoru. Bołoz zaskakuje niecodziennym spojrzeniem na to, co nas otacza, wykorzystując w swych działaniach czas i przestrzeń, ruch i statyczność mieszkańców miasta.

Izabela Bołoz jest polską projektantką. Studiowała nauki społeczne na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii. Studiowała także wzornictwo na Kingston University London, a następnie uzyskała dyplom Design Academy Eindhoven. W 2011 roku założyła w Holandii swoje studio projektowe. Do jej klientów zaliczają się instytucje kultury, samorządy lokalne i firmy międzynarodowe. Jej prace są równie różnorodne, jak jej wykształcenie, są to instalacje w przestrzeni publicznej, funkcjonalne przedmioty oraz wystawy. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven; w Polsce wykładała m.in. w School of Form w Poznaniu.

www.izabelaboloz.com


02-bask

BASK – DESIGN/SZKŁO. BASK to grupa, która łączy różne spojrzenia i dziedziny za sprawą współpracy architekta i założyciela Kamila Salanyk, projektantki wzornictwa Agnieszki Bar oraz zaprzyjaźnionych osób. Zajmujemy się projektowaniem przestrzeni i przedmiotów w różnych skalach. Projektowanie jest dla nas ciągłym procesem poszukiwania najbardziej optymalnych rozwiązań. Dochodzimy do nich, polegając w takim samym stopniu na dogłębnej analizie co intuicji. W naszej pracy najważniejszy jest człowiek – użytkownik, dążymy do tego aby w zaprojektowanej przez nas przestrzeni czuł się swobodnie. Szanujemy zastany kontekst i środowisko naturalne.

Kamil Salanyk – architekt i założyciel BASK. Do projektowania ma holistyczne podejście, pracuje zarówno w skali mikro jak i makro. Zaangażowany był w projekty budynków i wnętrz o różnej skali i funkcji. Studiował na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Członek Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów.

Agnieszka Bar - projektantka szkła. Jest autorką krótkich serii przedmiotów użytkowych, angażuje się w projekty eksperymentalne, edukacyjne oraz w projektowanie dla przemysłu. Interesuje ją proces projektowy. Przez kilka lat współtworzyła Grupę Wzorowo. Jej projekty były nagradzane w krajowych i międzynarodowych konkursach oraz prezentowane podczas festiwali i targów designu, m. in.: DMY w Berlinie, Salone del Mobile w Mediolanie, London Design Festival czy Łódź Design Festival. Studiowała sztuki użytkowe na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, Academy of Fine Arts and Design w Bratysławie oraz w Technic University w Libercu. Jest dydaktykiem w Pracowni Projektowania Szkła Użytkowego na wrocławskiej ASP.

www.baskgrupa.pl

www.facebook.com/baskgrupa