Przystanek

 

Projekt powstał w ramach warsztatów NOM NIEZIDENTYFIKOWANY OBIEKT MIEJSKI oraz NOM NIEZIDENTYFIKOWANY OBIEKT MIEJSKI 2, w których uczestniczyli: Marika Wardzała, Barbara Frosztęga, Ewa Szymańska, Rafał Włodarczyk, Natan Szwarc, Marcel Wardzała, Julia Zarzycka, Kornelia Pietrzak, Julia Domagała, Jakub Domagała.

Niebanalna Huśtawka

Projekt zakłada wprowadzenie elementu, który zmieni postrzeganie przystanków. Prosta forma odkształca się, tworząc zadaszenie, siedziska i przejścia. Całość uzupełniona jest przez kilka huśtawek, będących rozrywką dla dzieci i dorosłych. Tylna ściana przystanku pokryta jest roślinnością, nadając mu przyjemny, naturalny charakter.

Prosty Las

Przestrzeń kreowana jest poprzez swobodne rozmieszczenie tub o różnych grubościach i wysokościach. Najwyższe osłaniają wnętrze od wiatru, a niższe otrzymują funkcję miejsc do siedzenia i stolików. Ponadto jeden ze słupów przeznaczony jest na stały rozkład jazdy. Podłoga i siedziska wykonane są z miękkiego i kolorowego EPDM-u, który zapewnia przyjazne miejsce do oczekiwania i odpoczynku.

Ściana do polegiwania

Przystanek zaprojektowany został w szerokiej ścianie. Jej wnętrze skrywa w sobie miejsca do wygodnego polegiwania, huśtania, odpoczynku, a także miejsce dla roślin. Kształt niekonwencjonalnych otworów dopasowany jest do różnych form oczekiwania. Każdy może znaleźć w niej kawałek przestrzeni dla siebie.

Niezwykła Szafa

Forma złożona z powyginanych pojedynczych ścianek, które po kolei zmieniają swój kształt i jednocześnie funkcję. W jednej formie zostają zapewnione wszystkie miejsca, które pojawiły się w projektach najmłodszych. We wnętrzu szafy znajdują się przestrzenie do siedzenia, pracy, dla roślin, książek do wypożyczania, a także zwierząt.

Zaskakujący Labirynt

Zaproponowany przystanek staje się wyjątkowym miejscem zabawy. Ukryta ścieżka prowadzi do wnętrza, w którym każdy może bezpiecznie poczekać na autobus, nie przejmując się wiatrem i deszczem. Okienka umieszczone na różnych wysokościach pozwalają na stałą interakcję z otoczeniem, zachęcając do ciągłej zabawy zarówno dzieci jak i dorosłych.

Dziura w Ścianie

Wyjątkowe miejsce, które nigdy nie musi się kończyć. Przestrzenie płynnie ulegają kolejnym przemianom, dostosowując się do potrzeb każdego z oczekujących na autobus. Różnorodne miejsca naprzemiennie zachęcają do zabawy i odpoczynku. Pojawia się w nich także przestrzeń na roślinność wysoką uzupełniając w wyjątkowy sposób tkankę miejską.