W innym świetle

post-4

Termin: 29.08.2015r. SOBOTA

Godzina: 11:00-14:00

Cena: bezpłatne

Etap: DOŚWIADCZANIE

Grupa tematyczna: DESIGN

Wiek dzieci: 7-10 lat

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław

Tym razem uświadomimy dzieciom jak ważne w otaczającym środowisku są sztuczne źródła światła. Zbadamy jak światło wpływa na nasze samopoczucie, ułatwia pracę, chroni nas przed ciemnością i daje poczucie bezpieczeństwa. W kilku słowach opowiemy o historii oświetlenia występującego w naszych domach. W końcu wspólnie zaprojektujemy i wykonany lampion, który nie tylko będzie pięknie wyglądał, ale i zachwyci wszystkich swoją oryginalnością. Podczas warsztatów postaramy się nauczyć podstaw „projektowego” myślenia i spojrzenia na świat. Zwrócimy uwagę na to,  by pamiętać o funkcji podczas projektowania, będziemy też się przy tym wszystkim świetnie bawić!

Podczas kolejnego spotkania w ramach etapu KREOWANIE zaplanowanego na 26 września,  wspólnie z Grupą Projektową Razy2 będziemy kontynuować naszą przygodę ze światłem. Warsztaty “Widzę/Nie widzę” mają na celu nie tylko pobudzenie kreatywności, ale również zaciekawienie zawodem projektanta. Dzieci rozszerzą swoja wiedzę na temat designu, dowiedzą się czym różni się dobrze zaprojektowany obiekt od “bubla”, by później samodzielnie stworzyć własną wizję oświetlenia i spróbować przedstawić ją w formie makiety, rysunku czy wyklejanki. Serdecznie zapraszamy!

Prowadzący: SODA STUDIO

Aleksandra Czernia – absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Uwielbia aranżować wnętrza, rysować i bawić się kolorami. Zawodowo zajmuje się projektowaniem architektonicznym.

Paweł Wojciechowicz – absolwent Liceum Ogólnokształcącego nr 3 im. A. Mickiewicza we Wrocławiu (profil architektoniczny) oraz Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Twórca i miłośnik komiksów, zawodowo zajmuje się grafiką i animacją.

www.studiosoda.pl

Powered by Typeform